شماره: 24161
1398/05/22
یکصدوسومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه تشکیل شد
یکصدوسومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه تشکیل شد

یکصدوسومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه تشکیل شد 

با حضور سرپرست دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی و روسای سازمان‌های بیمه‌گر و روسای بیمارستانهای تابعه دانشگاه و سایر اعضاء؛ یکصدوسومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تشکیل شد.

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و تقدیر از خدمات مسئولان و کارشناسان حوزه‌های مختلف دانشگاه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت طرحی شایسته از سوی دولت و وزارت بهداشت است که به عنوان یک طرح عظیم ملی جایگاه ویژه و شایسته‌ای در بین مردم پیدا نموده و با هدف خدمتگزاری به جامعه و ارتقاء سطح خدمات؛ رصایتمندی عمومی را کسب نموده است.

دکتر محمد کریمیان افزود: همه ما تلاش کنیم که مردم استان از آثار و برکات این طرح ملی در سطح استان بهره مند گردند و هزینه های آنان شریف استان در بخش بهداشت و درمان به حداقل ممکن برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اجرای طرح سیستم نظام ارجاع در سطح استان می‌تواند به اجرای بهتر طرح تحول نظام سلامت ختم گردد،خاطرنشان کرد: با اجرای سیستم نظام ارجاع و هدفمندی خدمات؛ هزینه های اضافی درمانی بیماران و مراجعین به حداقل ممکن می‌رسد و از سرگردانی آنان در چرخه درمان جلوگیری می نماید.

 دکتر کریمیان در خاتمه سخنان خود ضمن تأکید بر اجرای مطلوب بسته های طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی و رعایت موازین و مقررات در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم و بیماران یادآور شد: خوشبختانه ظرفیت دانشگاه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در بهترین شرایط قرار دارد و ان‌شاءالله با مدیریت منابع، تجهیزات، امکانات و ظرفیت‌های موجود؛ گام‌های موثری در راه خدمت به مردم برداریم.

در ادامه این جلسه نیز معاونین و مدیران ستادی و روسای سازمان‌های بیمه‌گر و روسای بیمارستانهای تابعه دانشگاه به بیان گزارشی از روند خدمات دهی به بیماران و مراجعین در قالب طرح تحول نظام سلامت و همچنین مشکلات، کمبودها و چالش‌های فراروی اجرای این طرح و راهکارهایی در جهت رفع این مشکلات و چالش‌ها پرداخت کنند.

 گفتنی است که در این جلسه بسته‌های اجرایی طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانها و میزان درآمد، هزینه ها و ارسال پرونده های درمانی بیماران به سازمان های بیمه‌گر توسط روسای بیمارستان های تابعه دانشگاه تشریح گردید و راهکارها و نقطه نظراتی در جهت تسهیل در خدمت‌رسانی و اجرای مطلوب بسته‌های مختلف طرح تحول نظام سلامت از سوی مسئولان و حاضران ارائه گردید و در این راستا نیز مواردی در رابطه موضوعات مطروحه موردتصویب قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در خاتمه این جلسه از خدمات و تلاشهای بی شائبه و ارزشمند آقای داودیان مسئول حوزه اقتصاد و درمان دانشگاه به واسطه نائل شدن به درجه بازنشستگی از سوی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تجلیل به عمل آمد.

حق انتشار محفوظ است ©