X
تاریخ انتشار: شنبه 13 دی 1393
اعتماد به متخصصان، خدمات دهی به مردم را پرفروغ نموده است

  اعتماد به متخصصان، خدمات دهی به مردم را پرفروغ نموده است

امتیاز: Article Rating
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اعتماد به متخصصان و پزشکان، خدمات دهی به مردم در دانشگاه علوم پزشکی را پرفروغ نموده است.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در نشست هیات رئیسه دانشگاه با متخصصان و پزشکان استان ضمن خوش آمدگویی به مسئولان دانشگاه، مدیران سازمانها و دستگاههای مرتبط با حوزه سلامت و متخصصان عنوان نمود: در گذشته وضعیت نظام سلامت با چالشهایی متناوب و متعددی روبرو بود و برای رفع این مشکلات و چالشها طرح هایی بکار بسته می شد که قبل از به سرانجام رسیدن، کارایی آنان محرز و مشخص بود.


وی افزود: اما در دولت تدبیر و امید مشکلات و نارسایی های حوزه سلامت مشخص گردیده و طرحی عظیم و جامع تحت عنوان طرح تحول نظام سلامت به مرحله اجرا درآمد که توانست دغدغه های مردم را در این حوزه به پایان برساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: وزارت بهداشت حوزه کارکردی بسیار گسترده ای دارد که برخی از آنان تربیت دانشجو، تحقیق و پژوهش، بهداشت و درمان، غذا و وضعیت دارویی کشور، ارتقاء سطح زیرساختهای حوزه سلامت و...می توان برشمرد. علاوه بر این خدمات، در نیمه اردیبهشت ماه امسال طرح تحول نظام سلامت نیز در وزارت بهداشت رونمایی شد و سطح ارائه خدمات در بخش های مختلف به اوج خود رسید.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم در حوزه سلامت با رضایتمندی بی نظیری از سوی آنان مواجه شده است، خاطر نشان کرد: کاهش هزینه های درمان به حداقل ممکن و پرداخت هفت درصد هزینه ها از سوی مردم و بیماران باعث شده که مردم هزینه های سنگین و سرسام آور درمان را به دست فراموشی بسپارند.

دکتر دل پیشه اضافه نمود: قطعاً در راه خدمت به مردم و جلب رضایت عمومی جامعه، خدمات بی شائبه و بی منت متخصصان و پزشکان بی تاثیر نبوده و در این راه نقش بسزایی داشته است. لذا تشکیل اینگونه همایشها و استفاده از نقطه نظرات این عزیزان و تشریح و تبیین رسالت و وظیفه همه ما در اجرای طرح تحول نظام سلامت موثر است.

وی تصریح نمود: یکی از نقاط قابل اتکا و مثبت طرح تحول نظام سلامت، قطع رابطه مالی بین پزشک و بیمار است که به دغدغه های مربوط به این مبحث پایان داده و پزشکان به طور مستقیم و بی واسطه از خدمات مالی حوزه سلامت بهره مند می گردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در طول 7 ماه که از اجرای طرح تحول نظام سلامت گذشته است، دو برابر سال گذشته اعتبار در حوزه سلامت هزینه شده، ابراز کرد: ارتقاء شاخص های مختلف در دانشگاه و ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر، اجرای طرح تحول نظام سلامت به کام مردم شیرین شده است.

دکتر دل پیشه از همراهی و تعامل شایسته ارگانها و سازمانهای مرتبط با حوزه سلامت همانند سازمان بیمه سلامت، خدمات درمانی، اداره رفاه و تامین اجتماعی، سازمان نظام پزشکی تقدیر نمود و یادآور شد: همه ما در استان خواهان تقدیم بهترین و شایسته ترین خدمت ها به مردم هستیم و در این راه با صداقت و دلسوزی هرچه تمام تر در کنار هم خواهیم بود.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اعتماد به متخصصان، خدمات دهی به مردم را پرفروغ نموده است
ثبت امتیاز