X
تاریخ انتشار: شنبه 13 دی 1393
نشست هیات رئیسه دانشگاه با متخصصان و پزشکان استان

  نشست هیات رئیسه دانشگاه با متخصصان و پزشکان استان

امتیاز: Article Rating
نشست صمیمی هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام با متخصصان و پزشکان استان به مناسبت ارزیابی و بررسی اجرای بسته های مختلف طرح تحول نظام سلامت تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این نشست مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به مسئولان دانشگاه و متخصصین اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت یکی از اقداماتی است که توانسته است نظر مساعد مردم را به خود جلب نماید و رضایت خاطر آنان را متوجه خود سازد.


محمدرضا سپهر ادامه داد: این طرح مورد حمایت مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری ، وزیر بهداشت و دیگر مسئولان ارشد کشوری قرار دارد و همچنین برای اجرای هرچه بهتر آن هم متخصصان و پزشکان تلاشی مضاعف و قابل تحسینی را بکار بسته اند.

وی ابراز داشت: طرح تحول نظام سلامت به عنوان شاهکار دولت تدبیر و امید توانسته است رضایتمندی درصد بالایی از مردم در سراسر کشور را به خود اختصاص دهد.

در ادامه این نشست هم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خوش آمدگویی به مسئولان دانشگاه، مدیران سازمانها و دستگاههای مرتبط با حوزه سلامت و متخصصان استان عنوان نمود: در گذشته وضعیت نظام سلامت با چالشهایی متناوب و متعددی روبرو بود و برای رفع این مشکلات و چالشها طرح هایی بکار بسته می شد که قبل از به سرانجام رسیدن، کارایی آنان محرز و مشخص بود.

دکتر علی دل پیشه افزود: اما در دولت تدبیر و امید مشکلات و نارسایی های حوزه سلامت مشخص گردیده و طرحی عظیم و جامع تحت عنوان طرح تحول نظام سلامت به مرحله اجرا درآمد که توانست دغدغه های مردم را در این حوزه به پایان برساند.

وی بیان داشت: وزارت بهداشت حوزه کارکردی بسیار گسترده ای دارد که برخی از آنان تربیت دانشجو، تحقیق و پژوهش، بهداشت و درمان، غذا و وضعیت دارویی کشور، ارتقاء سطح زیرساختهای حوزه سلامت و...می توان برشمرد. علاوه بر این خدمات، در نیمه اردیبهشت ماه امسال طرح تحول نظام سلامت نیز در وزارت بهداشت رونمایی شد و سطح ارائه خدمات در بخش های مختلف به اوج خود رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه خدمت به مردم در حوزه سلامت با رضایتمندی بی نظیری از سوی آنان مواجه شده است، خاطر نشان کرد: کاهش هزینه های درمان به حداقل ممکن و پرداخت هفت درصد هزینه ها از سوی مردم و بیماران باعث شده که مردم هزینه های سنگین و سرسام آور درمان را به دست فراموشی بسپارند.

وی اضافه نمود: قطعاً در راه خدمت به مردم و جلب رضایت عمومی جامعه، خدمات بی شائبه و بی منت متخصصان و پزشکان بی تاثیر نبوده و در این راه نقش بسزایی داشته است. لذا تشکیل اینگونه همایشها و استفاده از نقطه نظرات این عزیزان و تشریح و تبیین رسالت و وظیفه همه ما در اجرای طرح تحول نظام سلامت موثر است.

دکتر دل پیشه تصریح نمود: یکی از نقاط قابل اتکا و مثبت طرح تحول نظام سلامت، قطع رابطه مالی بین پزشک و بیمار است که به دغدغه های مربوط به این مبحث پایان داده و پزشکان به طور مستقیم و بی واسطه از خدمات مالی حوزه سلامت بهره مند می گردند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در طول 7 ماه که از اجرای طرح تحول نظام سلامت گذشته است، دو برابر سال گذشته اعتبار در حوزه سلامت هزینه شده، ابراز کرد: ارتقاء شاخص های مختلف در دانشگاه و ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر، اجرای طرح تحول نظام سلامت به کام مردم شیرین شده است.

دکتر دل پیشه از همراهی و تعامل شایسته ارگانها و سازمانهای مرتبط با حوزه سلامت همانند سازمان بیمه سلامت، خدمات درمانی، اداره رفاه و تامین اجتماعی، سازمان نظام پزشکی تقدیر نمود و یادآور شد: همه ما در استان خواهان تقدیم بهترین و شایسته ترین خدمت ها به مردم هستیم و در این راه با صداقت و دلسوزی هرچه تمام تر در کنار هم خواهیم بود.

در ادامه این نشست نیز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از تلاش متخصصان استان در راستای تامین سلامت مردم ابراز کرد: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیاری از دغدغه های مردم در حوزه درمان برطرف شده که این مهم نشأت گرفته از نگاه ویژه دولت و وزارت بهداشت به حوزه سلامت است.

دکتر عبدالنور کرد جمشیدی گفت: میزان رضایتمندی مردم از خدمات حوزه سلامت نشان از موفقیت طرح تحول نظام سلامت در مرحله اجرا دارد و ما هم برای ارائه مطلوب ترین خدمات به مردم و بیماران نهایت کوشش خود را بکار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت اتفاق بزرگی است که باعث کاهش چشمگیر هزینه های پرداختی از سوی مردم شده و باعث رضایتمندی واقعی مردم از حوزه سلامت گردیده است.

وی از پزشکان و متخصصان در خدمت گزاری صادقانه به مردم تقدیر نمود و افزود: این قشر در کمال صداقت و دلسوزی بهترین و ارزنده ترین خدمات را به مردم معطوف داشته اند لذا پرداختن به مشکلات و دغدغه های آنان وظیفه و رسالتی خطیر برای مسئولان دانشگاه محسوب می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه خط قرمز ما مردم هستند، خاطر نشان کرد: همه ما در راستای یک هدف واحد که همان خدمت به مردم است، گام برمی داریم و در این خصوص با هیچ فردی معامله نخواهیم کرد لذا از هیچ تلاشی نباید دریغ نماییم چرا که مردم به ما و عملکردمان اعتماد نموده اند.

دکتر کرد جمشیدی همچنین از خدمات شایسته مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در جریان تردد زائران اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران بیان داشت: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در بخش سلامت وظیفه و رسالتی سازمانی و شرعی برای ما که خوشبختانه با یاری خداوند سبحان و تلاش مجموعه دانشگاه توانستیم از این آزمون سربلند بیرون بیاییم.

در بخش دیگری از این همایش نیز دکتر رسول دشتی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نیز به بیان گزارشی از وضعیت حوزه کاری خود پرداخت و از همکاری صمیمانه متخصصان با اهداف و برنامه های این معاونت تقدیر نمود.

همچنین دکتر مجید رضایی طاویرانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام مبحث آموزش را یکی از کلیدی ترین اصول در دانشگاه برشمرد و تبحر و تخصص را نتیجه آموزش مناسب دانست.

در بخش دیگری از این نشست دکتر علی محمدی رئیس سازمان نظام پزشکی استان ضمن بیان اهداف این سازمان و بیان دیدگاههای خود در خصوص اجرای بسته های مختلف طرح تحول نظام سلامت،از خدمات پزشکان و متخصصان در راه خدمت به مردم استان ایلام تقدیر نمود.

همچنین در ادامه این نشست روسای سازمانهای بیمه گر نیز به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص ابهامات و مشکلات مرتبط با بیمه پرداختند و متخصصان نیز به بیان پرسش و ابهامات موجود در طرح تحول نظام سلامت پرداخته و در ادامه نیز از سوی رئیس دانشگاه، معاونین و روسای سازمانهای بیمه گر به سوالات آنان پاسخ داده شد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست هیات رئیسه دانشگاه با متخصصان و پزشکان استان
ثبت امتیاز