X
تاریخ انتشار: شنبه 11 مرداد 1393
آثار و برکات طرح تحول نظام سلامت در کشور مشهود است

  آثار و برکات طرح تحول نظام سلامت در کشور مشهود است

امتیاز: Article Rating
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: آثار و برکات طرح تحول نظام سلامت به واسطه ی تلاش و اهتمام ارزنده وزارت بهداشت در کشور مشهود است.


به گزارش خبرنگار وب دا، حجت الاسلام والمسلمین لطفی در جمع هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبريك حلول عيد سعيد فطر به همه مؤمنين روزه دار و مردم استان و همچنین تقدیر از تلاش های آنان اظهار نمود: طرح تحول نظام سلامت یکی از خدمات بسیار بزرگ و ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است که مردم در سراسر کشور از برکات آن بهره مند شده اند.


وی ادامه داد: سیاست های کلی طرح تحول نظام سلامت توسط مقام معظم رهبری به دولت و وزارت بهداشت ابلاغ شد و دولت هم با اهتمام جدی برای اجرایی نمودن این سیاست ها وارد میدان شد و خوشبختانه در این راه اقدامات و فعالیت های بسیار شاخصی را بکار بسته است.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم مبحث دارو و درمان و هزینه های سرسام آور آن است، خاطر نشان کرد: این امر به بیمار از نظر روانی به بیماران صدمه وارد می نمود و بار روانی زیادی بر دوش بیماران گذاشته بود و اجرای طرح نظام سلامت به عنوان یک آرمان و آرزو در کشور مطرح بود که توسط دولت و وزارت بهداشت محقق گردید و خوشبختانه این امر مورد رضایتمندی مردم قرار گرفته است.

وی اهتمام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت را ارزشمند عنوان کرد و گفت: ایشان برای محقق نمودن فرامین مقام معظم رهبری انصافاً تلاش ها و اقدامات شایسته و قابل تقدیری به همراه کارکنان حوزه ی سلامت در سراسر کشور بکار بسته اند که ماندگار خواهد بود و همچنین باید گفت ایشان یکی از چهره های خدمتگزار نظام هستند که خدمات خیریه ارزنده ای به مناطق محروم کشور داشته اند و همه ی ما شاهد و ناظر آنان بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با اشاره به این مطلب که با اجرای طرح تحول نظام سلامت چالش بسیار بزرگی در کشور به نام هزینه های درمانی برطرف خواهد شد، بیان داشت: قبل از اجرای این طرح، مردم همواره با دغدغه هزینه های درمانی مواجه بوده به گونه ای که بسیاری از بیماران سرطانی و صعب العلاج مجبور به فروش منزل مسکونی خود برای تهیه هزینه های درمانی خود بودند که خوشبختانه با اجرای این طرح اینگونه دغدغه ها و مشکلات برطرف شده است.

وی ابراز داشت: طرح تحول سلامت نویدی برای مردم بوده و آنچه که مهم است اجرای قانون مربوط به این طرح مطابق نظر نظام جمهوری اسلامی و مردم می باشد که از سوء استفاده سودجویان در این میان باید جلوگیری شود تا طرح به معنای واقعی در کشور اجرا گردد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تصریح نمود: امید است که بتوانیم ضروری ترین نیاز مردم یعنی میزان بالای هزینه های دارو و درمان می باشد را در کشور مرتفع سازیم چرا که مردم با دریافت این خدمات هم خرسند خواهند بود و هم اینکه دعای خیر آنان نصیب بانیان و عاملان طرح تحول نظام سلامت می گردد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشورمان یکی از کشورهای مطرح به لحاظ علوم پزشکی در دنیاست، افزود: وجود پزشکان، متخصصان و نخبگان فراوان این حوزه در سطح کشور ما را در جهان سرآمد ساخته به گونه ای که از بسیاری از کشورهای جهان ازجمله حوزه خلیج فارس برای دریافت خدمات پزشکی به ایران اسلامی سفر می کنند که جای خرسندی و افتخار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در پایان سخنان خود خطاب به مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان نمود: انشااله شما به عنوان دست اندرکاران حوزه ی سلامت استان با اهتمام و تلاش ارزشمند خود این طرح را به گونه ای اجرایی کنید که استان ایلام در ردیف برترین و پیشتازترین استان های کشور در زمینه ی خدمت صادقانه به مردم قرار گیرد و قطعاً خداوند متعال نیز در این راه شما را یاری خواهد نمود زیرا در حال خدمت به مردم هستید.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • آثار و برکات طرح تحول نظام سلامت در کشور مشهود است
ثبت امتیاز