X
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 تیر 1393
طرح تحول نظام سلامت رضایت عموم را بدست آورده است

  طرح تحول نظام سلامت رضایت عموم را بدست آورده است

امتیاز: Article Rating
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طرح تحول نظام سلامت در همین ابتدای اجرای خود توانسته است که رضایتمندی عموم مردم را بدست آورد.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر رسول دشتی در جریان بازدید دکتر شوهانی نماینده مردم در مجلس از بیمارستان آیت الله طالقانی شهر ایلام اظهار داشت: همه ی ما برای اجرای مناسب و اصولی طرح تحول نظام سلامت در استان تلاش خواهیم نمود و در این راستا امیدواریم که مسئولان استانی و نمایندگان مردم استان در مجلس همانند گذشته همراه و حامی مان باشند.


وی در ادامه ی سخنان خود با بیان این که با اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیاری از مشکلات و دغدغه های ما در حوزه سلامت به حداقل ممکن رسیده است، خاطر نشان کرد: در گذشته مردم برای تامین هزینه های درمان و دارو با مشکل مواجه بوده و برخی از بیماران به دلیل هزینه های سرسام آور درمان از ادامه معالجه و درمان خود منصرف می شدند که با اجرای این طرح، دغدغه ها به پایین ترین حد خود رسیده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه بسیاری از امکانات، تجهیزات و داشته های حوزه ی سلامت استان مربوط به گذشته است، افزود: به دلیل عدم وجود برخی از زیرساخت ها و امکانات، توانسته ایم که در اجرای طرح تحول نظام سلامت عملکرد خوب و مناسبی داشته باشیم.

دکتر دشتی با اشاره به اینکه عدم وجود شرکت‌های دارویی در استان یکی از مشکلات و چالش های ما در اجرای طرح می باشد، بیان نمود: به دلیل اینکه مدیریت شرکت های دارویی در خارج از استان می باشد، میزان دسترسی و تامین سهمیه دارو به اندازه مصرف استان و همچنین توان مقابله و برخورد با تخلفات احتمالی را نداریم و برای تامین نیاز استان همواره مجبوریم که توان و انرژی بسیاری را صرف رایزنی با شرکت های دارویی خارج از استان داشته باشیم

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • طرح تحول نظام سلامت رضایت عموم را بدست آورده است
ثبت امتیاز