X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1393
رسانه ها نقش ارزنده ای در اجرای طرح تحول نظام سلامت دارند

  رسانه ها نقش ارزنده ای در اجرای طرح تحول نظام سلامت دارند

امتیاز: Article Rating
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار واحد خبر سیمای استانی ایلام عنوان کرد: رسانه ها و خصوصاً رسانه ی ملی نقش ارزنده ای در اجرای طرح تحول نظام سلامت و اهداف آن دارند.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در گفتگو با خبرنگار واحد خبر سیمای مرکز ایلام اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت از پانزده اردیبهشت ماه امسال کلید خورده و تاکنون کاهش پرداختی از جیب بیماران به میزان ده درصد و برنامه ترویج زایمان طبیعی رایگان و ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستانها در سراسر استان انجام شده است. همچنین در راستای اجرای بسته های بعدی این طرح، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و حضور پزشکان متخصص به صورت مقیم در بیمارستانها نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سراسر استان اجرایی شده است.


وی خاطر نشان نمود: از پانزدهم خرداد سال جاری ارتقاء کیفیت ویزیت به عنوان یکی دیگر از بسته های هفتگانه مورد نظر وزارت بهداشت مورد نظر بوده که پزشکان متخصص در بیمارستانها با استفاده از کلنیک های تخصصی در اختیار آنان می گذاریم، خدمات ویزیت به بیماران با با کیفیت مطلوب را ارائه می دهند که در این بسته، بخش اعظمی از هزینه ها توسط دولت و بخش کوچکی نیز توسط بیمار پرداخت خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه سخنان خود تصریح کرد: آنچه در این طرح مهم می باشد، اجرای آن در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است که با استقبال بسیار خوب و چشمگیری مواجه شده و ارزیابی های میدانی ما نشان می دهد که رضایت مندی مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیار خوب بوده و انشاالله بتوانیم با تداوم این خدمات، هم خدمات حوزه سلامت را در استان ارتقاء بخشیم و هم رضایتمندی عمومی را نسبت به این خدمات کسب نمائیم.

دکتر دل پیشه یادآوری کرد: در اینجا لازم می دانم که از همه رسانه و به طور ویژه از رسانه ملی که ما را در اجرای طرح تحول نظام سلامت یاری نمودند تقدیر و تشکر نمایم و امیداوریم که در ادامه نیز با تبلیغ هر چه بیشتر این طرح زمینه دسترسی مردم به خدمات درمانی را به خوبی فراهم نمایند تا مردم انچنان که شایسته است از خدمات حوزه سلامت در استان استفاده نمایند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • رسانه ها نقش ارزنده ای در اجرای طرح تحول نظام سلامت دارند
ثبت امتیاز