X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1393
طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد  طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد

  طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد

امتیاز: Article Rating
طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد و مردم را از خدمات درمانی را با حداقل هزینه برخوردار می سازد.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در همایش معاونین و مدیران غذا، دارو و آزمایشگاهی دانشگاههای قطب پنجم به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم گویی به معاونین و کارشناسان دانشگاههای قطب پنجم کشور اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت یکی از کلیدی ترین و محوری ترین طرحهایی است که در طول سالیان گذشته از سوی وزارت بهداشت تدارک دیده شده و مورد توافق کلیه ارکان نظام، سران سه قوه و در رأس همه مقام معظم رهبری وجود دارد که موفقیت این طرح در خدمتگزاری به مردم را تأیید می نماید.


وی ادامه داد: جدیت و پشتکاری که از سوی وزیر محترم بهداشت در اجرای این طرح عظیم در کشور وجود دارد، ما را امیدوار می سازد که انشااله این طرح به سر منزل مقصود برسد و هدف بزرگی که در این طرح به خوبی نمایان است این نکته می باشد که بیمار جز درد و رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد و آحاد مردم از نظام سلامت به میزان مطلوب بتوانند استفاده کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت در نقاظ محروم و اقشار کم درآمد آثار مهم و باارزشی دارد چرا که به کاهش هزینه های درمانی مردم بسیار کمتر می کند.

دکتر دل پیشه ابراز داشت: این جلسه که به میزبانی استان ایلام برگزار شده، اهمیت مقوله دارو در طرح تحول سلامت را نشان می دهد جز که در سه سال اخیر این حوزه با چالشهای مختلفی روبرو شد و هزینه های گزافی با توجه به تحریم ها و عدم مدیریت مناسب به مردم تحمیل شد و بی مهری ها از سوی مسئولان وقت، باعث بروز سودجویی هایی شد که در نهایت آن مردم را دچار مشکلات مالی و هزینه ای نمود.

این مسئول در ادامه سخنان خود افزود: در حوزه معاونت غذا و دارو در سطح وزارت اقدامات بسیار خوب و چشمگیری در دولت تدبیر و امید به کار بسته شده که مشکلات گذشته مربوط به دارو در کشور را به حداقل رسانده و ثبات مناسب و خوبی در زمینه دارو در سراسر کشور به چشم می خورد که حاصل این تلاشهاست.

دکتر دل پیشه تشریح کرد: با توجه به گشایشهای مناسب و شایسته ای که در کشور در همه ابعاد صورت گفته، امید است که با همین شتاب و سرعت خدمتگزاری به مردم در حوزه سلامت مطابق انتظارات انجام گیرد و با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، افق روشنی پیش روی وزارت بهداشت قرار دارد و خداوند متعال نیز در این راه قطعاً ما را یاری خواهد نمود چرا که اگر گامی برای خدمت به مردم برداشته شود، خداوند نیز یاریگر خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود تاکید نمود: در حوزه معاونت غذا و دارو باید شرایط به گونه ای فراهم شود که داروسازان از طرح تحول نظام سلامت استقبال نمایند و فعالیت ها و تجارب خود را مطابق با این طرح را به مرحله اجرا درآورند و لازم است که طرح مذکور با همه ابعاد آن تشریح گردد تا بتوانیم در این راستا مناسب عمل کنیم.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: امید است که با یاری مسئولان، دست اندرکاران و مردم بتوانیم طرح تحول سلامت را به سرمنزل مقصود رهنمون سازیم و انشااله که در این جلسه چالشها و کاستی ها مورد بررسی قرار گیرد و نقاط ضعف و مشکلات را شناسایی و در راه تبدیل آنان به نقاط قوت گامهای موثری برداشته شود.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد  طرح تحول نظام سلامت به یکی از آرمانهای بزرگ انقلاب پاسخ می دهد
ثبت امتیاز