X
تاریخ انتشار: یکشنبه 04 اسفند 1392
بیمارستان صحرایی شهید خانزادی در بخش زرنه ایوان افتتاح شد

  بیمارستان صحرایی شهید خانزادی در بخش زرنه ایوان افتتاح شد

امتیاز: Article Rating
بیمارستان صحرایی شهید خانزادی در بخش زرنه ایوان افتتاح شد

بیمارستان صحرایی تخصصی شهید خانزادی با حضور فرماندار شهرستان ایوان، نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان، جانشین فرماندهی سپاه امیرالمومنین (ع) استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام،جمعی از مسئولین شهرستان و نیروهای نظامی و انتظامی، کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و مردم بخش زرنه و روستاهای تابعه آن افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین افتتاحیه مسئول بسیج جامعه پزشکی استان ایلام ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین و کسانیکه در برپایی بیمارستان صحرایی شهید خانزادی ایوان نقش ایفا نموده اند، اظهار داشت: خدمت به مردم در مناطق محروم و روستایی از اهدافی است که بسبیج جامعه پزشکی با افتخار در این حوزه گامهای مؤثر و ارزشمندی برداشته و منشأ خدمات دهی به مردم بوده است.
سرهنگ ساسان زمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این بیمارستان، چهارمین بیمارستان صحرایی است که در استان ایلام برپا می گردد، خاطرنشان کرد: در این بیمارستان در سه رشته فوق تخصصی و 7 رشته تخصصی در طی 4 روز و در نوبتهای صبح و عصر خدمات ارائه می شود.
وی افزود: در بیمارستان صحرایی شهید خانزادی بخشهای مختلفی همچون بخش دندانپزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، اتاق عمل، اورژانس، ایستگاه سلامت، نوار قلب و چشم پزشکی به مردم منطقه ارائه می شود.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان ایلام در پایان گفت: برای برپایی این بیمارستان صحرایی، بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه امیرالمومنین(ع) استان، سازمان جمعیت هلال اهمر استان، بیمه سلامت استان، تأمین اجتماعی، فرمانداری شهرستان ایوان، بخشداری زرنه و ادارات سطح شهر ایوان و بخش زرنه با هم همکاری داشته اند.
در ادامه این مراسم افتتاحیه جانشین فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ضمن تقدیر از برگزارکنندگان و برپاکنندگان بیمارستان صحرایی شهید خانزادی زرنه ایوان ابراز داشت : خدمت به مردم فهیمم و ولایتمدار استان ایلام از افتخارات و سرمایه های اصلی سپاه انقلاب اسلامی است و در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با تعامل و همکاری سایر نهادها و دستگاهها ، خدمات شایسته ای به مردم تقدیم کنیم.
سرهنگ طهماسبی در ادامه سخنان خود گفت: از سال 85 تا کنون ، این چهارمین بیمارستان تخصصی صحرایی است که در استان برپا می شود و از طریق آن در قالب بخش های مختلف به مردم و جامعه هدف خدمات پزشکی ارائه می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از سال 85 تاکنون و در قالب راه اندازی 4 بیمارستان صحرایی با تعامل و همکاری بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ایلام، بیش از 20 هزار نفر از مردم مناطق مختلف استان از خدمات پزشکی رایگان برخوردار گردیده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به عنوان دیگر سخنران آیین افتتاحیه بیمارستان صحرایی شهید خانزادی زرنه ایوان ضمن تقدیر از همه پزشکان، متخصصان، کارشناسان و دست اندرکاران آن با اشاره به این مطلب که نگاه ویژه ای از سوی دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت معطوف شده است، اظهار داشت : رئیس جمهور محترم به دفعات متعدد در سخنان خود به نگاه ویژه و مخصوص دولت به حوزه سلامت اشاره نموده اند که نشانگر اهمیت والای این مقوله در دولت تدبیر و امید دارد لذا ما به عنوان خدمتگزاران مردم در دولت تدبیر و امید نهایت اهتمام و جدیت خود را برای تحقق هدف اصلی وزارت بهداشت که سلامت جامعه می باشد، بکار گیریم و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نباشیم.
دکتر علی دل پیشه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این نکته که از سوی دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان خدمات چشمگیری به مردم استان در قالب برپایی بیمارستان های صحرایی ارائه شده است افزود: تلاش برای رفع محرومیت و خدمت واقعی و صادقانه به مردم ، یکی از والاترین ارزش هایی است که در این بیمارستان صحرایی به نمایش گذاشته شده و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه امیرالمومنین (ع) استان در قالب ارائه خدمات رایگان به مردم محروم، نشانگر هدف مشترک و نیک اندیشی این دستگاه و نهاد انقلابی است.
وی اضافه نمود : از ویژگی های نمونه و ارزشمند این بیمارستان صحرایی ، می توان به استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی متخصص و تجهیزات پزشکی استان در این منطقه است که نوید بخش ارائه خدماتی شایسته به مردمان آن خواهد بود .
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تشریح بخش های مختلف و خدمات قابل ارائه در بیمارستان صحرایی شهید خانزادی زرنه ایوان اشاره کرد و گفت : در این بیمارستان در بخش های فوق تخصصی جراحی عمومی توراکس ، جراحی عمومی ، زنان و زایمان ، داخلی ، اطفال ، چشم پزشکی ، ارتوپدی ، دندان پزشکی ، قلب و عروق ، اعصاب و روان ، گوش، حلق و بینی خدمات به مردم ارائه می شود .
دکتر دل پیشه در پایان سخنان خود یادآور شد: امیدواریم که روند خدمت رسانی به مناطق محروم از طریق دانشگاه علوم پزشکی ایلام و بسیج جامعه پزشکی استان در آینده نیز تداوم یابد و انشاءالله با کمک و یاری همدیگر بتوانیم خدماتی را که شایسته مردم استان می باشد، به آنان تقدیم نمائیم.
در ادامه نیز فرماندار شهرستان ایوان ضمن تقدیر از تلاش های بی شائبه و مشترک دانشگاه علوم پزشکی ایلام و بسیج جامعه پزشکی استان در قالب برپایی بیمارستان صحرایی شهید خانزادی زرنه ایوان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و سپاه استان در نقطه ای به نام خدمت به مردم با هم اشتراک دارند و در این راه تلاش های ارزنده و غیرقابل وصفی از خود برجای می گذارند که به عنوان یادگار از آنان باقی خواهد ماند.
معروف بسطامی خاطرنشان ساخت : در دولت تدبیر و امید توجه زیادی به حوزه سلامت معطوف شده است که امیدواریم با همکاری و هم اندیشی همدیگرخدمت رسانی به مردم در استان ایلام را به شکل قابل قبولی نهادینه کنیم.
وی با اشاره به اینکه فرمانداری شهرستان ایوان آمادگی هرگونه اقدامی در راستای خدمت دهی به مردم را دارا می باشد، تاکید نمود : برای اینکه بتوانیم شایسته ترین خدمت را به مردم ارائه دهیم تمام توان خود را در این راه بکار خواهیم گرفت و از ظرفیت ها و داشته های خود برای انجام وظیفه و رسالت خود استفاده را خواهیم برد.
فرماندار شهرستان ایوان ابراز نمود: جایگاه خدمت به محرومان و افراد بی بضاعت در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار والا و ارزشمند برشمرده شده و قطعاً اگر فرد یا دستگاه و ارگانی در این راه قدم بردارد، شایسته تقدیر است.
نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در ادامه این آیین افتتاحیه ابراز داشت : خداوند متعال را شاکریم که در هر نقطه و مکانی که در این نظام مقدس بنگریم، خدمت دهی به مردم در جریان است و مردم شاهد خدمتگزاری خادمین خود در بدنه نظام به خود هستند.
حجت الاسلام والمسلمین جلیلیان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر خدمتگزاری به محرومان در جامعه گفت: این امر پسندیده و نیکو یکی از ویژگی های انسانهای با اخلاص و مومن است و لذا هر گونه تلاش در راه خدمت به مردم و خصوصاً محرومان در جامعه اجر معنوی و پاداشی بسیار برتر در نزد خداوند سبحان به همراه خواهد داشت.
وی در ادامه این مبحث بیان داشت: خدمت رسانی به مردم بی بضاعت هم مورد رضایت پروردگار است و هم این که از سوی حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری به آن سفارش های بسیاری شده و وظیفه و رسالت همه ما در این راه این می باشد که تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار گیریم.
نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام یادآوری نمود: امید است در سایه توجهات حق تعالی و تلاش و اهتمام کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی استان این گونه خدمات ارزشمند مناطق کمتر توسعه یافته تداوم یابد تا رضایتمندی عمومی را به دنبال داشته باشد.
مدیر بیمارستان حضرت امام رضا(ع) شهر ایوان نیز به عنوان سخنران پایانی این آیین افتتاحیه اظهار داشت: در طول 4 روز مردم بخش زرنه ایوان میزبان دست اندر کاران بیمارستان صحرایی شهید خانزادی هستند و امید است که بتوان از طریق این بیمارستان خدمات درخور توجهی به مردم این منطقه ارائه نمود.
اردشیر احمدی افزود: در تاریخ 19بهمن ماه امسال از طریق اجرای طرح غربالگری در بخش زرنه و مناطق روستایی تحت پوشش آن، مردم از خدمات ویزیت رایگان بهره مند شدند و در این منطقه امروز در سطحی وسیع تر شاهد ارائه خدمات پزشکی به مردم در بخش های مختلفی هستیم.
وی خاطر نشان نمود: این بیمارستان صحرایی از تاریخ 29 بهمن لغایت 2اسفند به مدت 4 روز به مردم خدمات پزشکی ارائه می کنند و این خدمات به طور رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.
مدیر بیمارستان حضرت امام رضا(ع) شهر ایوان بیان داشت: در طول برپایی این بیمارستان روزانه به طور متوسط به بیش از 300 نفر از مردم این منطقه خدمات پزشکی رایگان شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، نوار قلب، خدمات تزریقات و پانسمان و خدمات اتاق عمل ارائه می شود و همچنین در ایستگاه سلامت این بیمارستان توسط پزشک و کارشناسان آموزش های مربوط به بهداشت سلامت تشریح می گردد.
پس از پایان این آیین افتتاحیه، پزشکان، متخصصان و دست اندرکاران بیمارستان صحرایی شهید خانزادی در بخش زرنه شهرستان ایوان رسماً خدمات دهی خود به مردم را آغاز کردند.
کد: 3192

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بیمارستان صحرایی شهید خانزادی در بخش زرنه ایوان افتتاح شد
ثبت امتیاز