X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 بهمن 1392
دومین مرکز ام آر آی استان با حضور استاندار ایلام افتتاح شد

  دومین مرکز ام آر آی استان با حضور استاندار ایلام افتتاح شد

امتیاز: Article Rating


به گزارش خبرنگار وب دا، دومین مرکز ام آر آی استان با حضور استاندار، معاون توسعه استاندار، مشاور و رئیس کل حوزه استاندار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از مدیران استانی و متخصصان و پزشکان افتتاح گردید.

در ابتدای این مراسم، آیاتی از کلام الله مجید قرائت گردید و در ادامه استاندار ایلام ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و سلاله پاک ایشان حضرت امام جعفر صادق(ع) به مردم استان اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام با همه ابعاد شخصیتی برجسته ای که داشتند، برای پاکیزگی و بهداشت اهمیت ویژه ای قائل بودند و اگر تاریخ زندگی پر بار ایشان را مرور کنیم، به وضوح در می یابیم که در همه مراحل در رعایت مسائل بهداشتی سرآمد بودند، اما همچنان به این امر مهم و حیاتی تاکید خاصی داشتند.
مهندس محمد رضا مروارید در ادامه این مبحث اضافه کرد: خوشبختانه نگاه دولت به حوزه سلامت در همین چند ماه آغازین بسیار مشهود است لذا قطعاً گشایش های ویژه در این حوزه پدید خواهد آمد و از هم اکنون نیز مقدمات ساماندهی بسیاری از مباحث حوزه سلامت از جمله داروهای گرانقیمت و خاص فراهم شده و دولت قرار است که به این بخشها کمک های شایان ذکری نماید.
وی با بیان اینکه در حوزه گسترده با عظمت سلامت دولت به تنهایی موفق نخواهد بود، ابراز داشت: دولت از مشارکت بخش خصوصی برای پیشبرد اهداف و ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به مردم حمایت می نماید. لذا لازم است که از تجارب نخبگان و اندیشمندان در کنار بخش خصوصی استفاده گردد تا برنامه ها بهتر و دقیق تر به مرحله اجرا برسد. همچنین سرمایه گذاری هایی که در بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان انجام می گیرد، دولت با قاطعیت از آنان حمایت می کند و همراه و پشتیبان آنان خواهد بود و تلاش خواهیم نمود که موانع و مشکلات فراروی آنان را به حداقل رسانده و یا مرتفع سازیم.
مهندس مروارید با بیان اینکه بانکهای عامل بخش خصوصی را در اجرای برنامه ها و طرح ها یاری نمایند، تاکید نمود: امید است که بانکهای عامل در این راه احساس مسئولیت نمایند و گامهای مهم و ارزشمندی در راستای خدمت رسانی به مردم بردارند چرا که سرمایه اصلی این نظام، مردم هستند و مسئولیت ما نیز خدمتگزاری به همین مردم شریف است.
استاندار ایلام در پایان سخنان خود یادآورشد: از همه دست اندرکاران این مرکز و مسئولان اسبق و فعلی دانشگاه علوم پزشکی که برای تحقق و راه اندازی این مرکز تلاش نموده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم و امیدواریم که همه ما بتوانیم در کنار هم خادمان لایقی برای مردم استان باشیم.
در ادامه این مراسم نیز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با برکت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام صادق(ع) به مردم استان ایلام و همچنین خوش آمدگویی به استاندار ایلام و هیأت همراه و سایر مدعوئین اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در بخشهای مختلف بهداشت و درمان، تحولات ارزشمندی را به وجود آورده که تحسین برانگیز و قابل تقدیر است.
دکتر علی دل پیشه ادامه داد: در چند ماه گذشته در بخشهای مختلف حوزه سلامت و خصوصاً در حوزه دارو، اقدامات قابل توجهی انجام گرفته که کشور را از شرایط نابسامان پزشکی و دارویی دور نموده است و حوزه سلامت از بسیاری از سختی ها در عرصه بهداشت و درمان فاصله گرفته و روز به روز این مشکلات به سوی حداقل رسیدن تنزل پیدا می کند.
وی در ادامه سخنان خود ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم را حق مسلم آنان دانست و خاطرنشان کرد: برای اولین بار پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان ایلام، توانسته ایم فوق تخصص خون و سرطان را برای اطفال و بالغین در طول دو ماه گذشته جذب نمائیم و به عنوان اعضا هیأت علمی استان به فعالیت خود در این زمینه ها می پردازند و انشاء اله این بخشها در آینده بسیار نزدیک در بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام آغاز به کار خواهند نمود. درحالیکه در گذشته ما مجبور بودیم که همشهریان را عازم استانهای دیگر نمائیم و یا اینکه متخصصان استانهای مجاور را برای فعالیت یک روز در هفته به استان دعوت نمائیم که خوشبختانه این مشکلات و دغدغه ها با آغاز به کار این بخشها مرتفع خواهند شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح نمود: در بعد تشخیص، دستگاه ام آر آی نخست استان در بیمارستان آیت اله طالقانی، کارها و اقدامات خوبی در آن صورت گرفته و گاز هلیم آن تا چندین ماه تأمین گردیده و می تواند منشاء خدمت دهی به مردم استان باشد.امروز که در این مکان جمع شده ایم، مرکز دوم ام آر آی استان افتتاح خواهد شد و انشاءالله با کمک دانشگاه علوم پزشکی در کنار بخش خصوصی، خدمات تشخیصی استان بیش از پیش ارتقاء پیدا خواهد کرد.
دکتر دل پیشه ضمن تقدیر از نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به رفع مشکلات حوزه سلامت استان ایلام خاطر نشان کرد: نکته ای که ذکر آن قابل توجه می باشد، نگاه و عنایت ویژه دولت تدبیر و امید و خصوصاً وزیر محترم بهداشت و درمان، تاکید بر تقویت بخش خصوصی و توسعه بخش درمان با مشارکت بخش خصوصی می باشد که بسیار به آن بها داده شده و لازم است که ما به این سمت حرکت کنیم و بخش خصوصی را وارد حوزه درمان نمائیم و ذکر این نکته لازم است که هیچگاه دانشگاه علوم پزشکی،بخش خصوصی را رقیب خود نمی داند بلکه بخش خصوصی را همکار و همراه خود می داند که اگر این خدمات در استان ارائه شوند، هم استانیهای عزیز مجبور نخواهند شد که به استانهای همجوار برای دریافت این خدمات سفر کنند و هزینه های سنگین و سرسام آوری را متقبل شوند.
وی در ادامه اضافه نمود: ما در کنار بخش خصوصی برای خدمت به مردم شریف استان ایلام هستیم و همگام با آنان در این راه ثابت قدم خواهیم بود و باید گفت که مردم استان ایلام از شریف ترین و عزیزترین مردمان کشور هستند و لیاقت آنان بیش از این خدمات می باشد.
دکتر دل پیشه در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از حضور استاندار ایلام در مراسم افتتاح مرکز تصویر برداری ایلام یادآوری کرد: بنده از همه مساعدت های عزیزان و همکاران سابقم در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای رسیدن به این مرتبه از خدمت رسانی و همچنین همکاران فعلی که مساعدت ویژه ای برای ارائه خدمت به مردم دارند، تقدیر و تشکر می کنم و از همه مدیران استانی دلسوز و خدمتگزار و همچنین استاندار محترم و همراهان عزیز ایشان تقدیر و تشکر می کنم که در کنارمان هستند و ما را در ادامه راه یاری می نمایند.
مؤسس مرکز جدید ام آر آی شهر ایلام نیز به عنوان دیگر سخنران این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: از اینکه همه عزیزان برای مراسم افتتاحیه این مرکز تشریف فرما شده اند، نهایت تقدیر و تشکر را دارم و امیداوریم که بتوانیم با استفاده از همدلی و مشارکت همگانی، در عرصه خدمتگزاری به مردم کوشا باشیم.
وی در خصوص راه اندازی مرکز جدید ام آر آی در شهر ایلام گفت: درسال89 با همفکری و توصیه همکاران و نیاز مبرم استان به دستگاه ام آر آی، این مسئولیت را پذیرفته و درخواستی به مسئولان محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام ارائه نمودیم که با نظر مساعد و موافق مسئولین وقت مواجه شدیم و توانستیم مجوز مربوطه را از وزارت بهداشت کسب کنیم.
مؤسس مرکز جدید ام آر آی شهر ایلام با بیان اینکه قصد داشتیم که در بهمن ماه سال91 این طرح را به مرحله انجام برسانیم، خاطرنشان کرد:متاسفانه بر اساس تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه دشمنان نظام نتوانستیم این دستگاهها را وارد کنیم. همچنین تسهیلات مربوط به خرید این تجهیزات بنا به مشکلات بانکی و اعتباری با مشکل مواجه شد. امسال نیز طبق مصوبه شورای اشتغال استان تسهیلات ریالی به انجام این طرح اختصاص یافت که باز به دلایل نامعلومی بانک عامل نتوانست این اعتبارات و تسهیلات را در اختیار ما بگذارد.
دکتر کسری افزود: در این مرکز بیش از80 میلیارد ریال هزینه شده که بخشی از این هزینه هم اکنون به عنوان بدهی به شرکت های مختلف و مرتبط پیش روی ما قرار دارد. لذا از استاندار محترم تقاضامندیم که در ادامه راه ما را در مقابل مشکلات و سختی ها یاری نماید تا بتوانیم خدمات شایسته ای به مردم استان ارائه نمائیم.
وی با اشاره به این که این مرکز را باید مرکز اولین ها در استان نامید، ابراز داشت: این مرکز، اولین مرکز تصویر برداری استان است که تمام بخشهای تصویر برداری در یک مکان وجود دارد که عبارت از ام آر آی، سونوگرافی رادیولوژی ماموگرافی سنجش تراکم استخوان و OPG برای عکس برداری از دندان و فک می باشد. دستگاه ام آر آی موجود در این مکان اولین دستگاه ام آر آی چهار کاناله است که برای اولین بار در سراسر ایران در استان ایلام و در این مرکز نصب و راه اندازی شده است که از کیفیت و قابلیت های بالایی برخوردار بوده و لازم است ذکر شود که این دستگاه برخلاف دیگر دستگاه ام آر آی در ایلام، استفاده از آن بدون وجود گاز هلیم صورت می گیرد که مشکلات تهیه این گاز را به دنبال نخواهد داشت.
دکتر کسری در ادامه این بحث گفت: دستگاه رادیولوژی دیجیتال این مرکز برای اولین بار در استان نصب شده است که مزایا و محسنات بسیار ارزشمندی را دارا می باشد همچنین دستگاه ماموگرافی این مرکز برای اولین بار در استان نصب گردیده است بنابراین می توان گفت که این مرکز، مرکزی است که دستگاههای موجود آن برای اولین بار در استان نصب گردیده اند.
وی در پایان سخنان خود یادآور شد: ما سعی می کنیم که با تلاش و اهتمام همکاران و بهره گیری از تجارب و راهنمایی های تمامی پزشکان و متخصصان بهترین نوع خدمت را به مردم شریف استان ایلام ارائه نمائیم و موجبات رضایتمندی آنان را فراهم کنیم.
در ادامه این مراسم نیز بخشهای ام آر آی سونوگرافی، رادیولوژی، ماموگرافی، بخش تراکم استخوان و بخش تصویربرداری دندان مرکز تصویر برداری کسری توسط استاندار و دیگر مسئولان و مدعوئین افتتاح گردید.اشتراک گذاری
تصاویر
  • دومین مرکز ام آر آی استان با حضور استاندار ایلام افتتاح شد
ثبت امتیاز