X
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 دی 1392
همه با همدلی و تعامل در مبارزه با اعتیاد موثر باشیم

  همه با همدلی و تعامل در مبارزه با اعتیاد موثر باشیم

امتیاز: Article Rating
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همه افراد در جامعه باید در سایه همدلی و تعامل با یکدیگر و در نهایت دلسوزی و احساس مسئولیت در جدی گرفتن معضل و خطر اعتیاد در کنار هم باشند و برای ریشه کن نمودن آن تلاش نمایند.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر سعید رضا جوهری در جلسه هم اندیشی در خصوص پیشگیری از اعتیاد و راهکارهای ترک و مبارزه با آن اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان بلاي قرن متاسفانه نسل بشر را گستاخانه تهديد كرده و به سوي نيستي مي راند.
وی ادامه داد: جوانان و حتی دیگر اقشار براي درك لذت و يا تسكين دردهاي فردي و اجتماعي خود چون درد فقر و بيكاري بلاهاي غير مترقبه و ناگهاني مانند مرگ عزيزان و... به اينگونه مسكن هاي خانمانسوز و انسان كش پناه مي برند.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه این مبحث خاطر نشان کرد: اين افراد در ابتدا آثار آنرا به خوبی درک نمی کنند و حتی خود را موفق مي پندارند،اما ديري نمي پايد كه دردي بر دردهاي خويش افزون مي يابند و بر كرده خويش اشك ندامت و پشيماني مي ريزند.زيرا دردي جسم وجان آنان را مي فشارد كه درمانش جانفرساست و شايد با تيز هوشي فوق العاده و اراده اي قوي و مصمم بتوانند،به نجات خويش پردازند.
وی ابراز نمود: اعتیاد به عنوان بلای خانمان‌سوز سلامت خانواده‌ها و بسیاری از جوانان و نوجوانان ما را تهدید می‌کند واگر ما از سلامت نسل آینده غفلت کنیم و نتوانیم نظارت کافی بر احوال و روحیات جوانان و نوجوانان داشته باشیم اعتیاد به هر عنوان اهداف، افکار، اندیشه‌ها و روحیات جوانانمان را می گیرد.
دکتر جوهری به تشریح مواد مختلف مخدر و مورد استعمال در بین افراد مصرف کنند مواد مخدر و آثار مخرب آنان پرداخت و اضافه نمود: برای مبارزه با مواد مخدر باید برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و ورزشی و دینی بیشتری انجام شود و علاوه بر این امیدواریم همه دستگاه‌های مرتبط با حساسیت خاص پیگیر این موضوع حساس باشند و همه با همدلی و تعامل به‌ ویژه در امر شاخص‌های فرهنگی بتوانیم، شاهد کاهش اعتیاد در جامعه باشیم.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • همه با همدلی و تعامل در مبارزه با اعتیاد موثر باشیم
ثبت امتیاز