X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 21 آبان 1398

  کمیته ترویج زایمان طبیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

‍ کمیته ترویج زایمان طبیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد 

دومین کمیته ترویج زایمان طبیعی سال ۹۸ با حضور رییس دانشگاه، معاونین درمان و بهداشتی، مدیر روابط عمومی، مدیر امور بیماریها و مراکز تشخیصی درمانی، رییس اداره نظارت بر درمان و اعتباربخشی، روسای بیمارستانهای دولتی و خصوصی سطح استان و متخصصین زنان و زایمان به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مسئولان دانشگاه، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در راستای ترویج زایمان طبیعی و کاهش آمار سزارین در سطح استان گفت: در زایمان طبیعی سلامت مادر و نوزاد در بالاترین سطح حفظ می‌شود و نوزادان سالم‌تری متولد می شوند.

 دکتر محمد کریمیان افزود: فواید و مزایای زایمان طبیعی نسبت به سزارین اثبات شده و ترویج آن حقیقتی است که باید مردم و خصوصاً بانوان از مزایای آن آگاه شوند.

وی ادامه داد: آموزش و اطلاع رسانی در جهت ترویج زایمان طبیعی یکی از مولفه‌هایی است که آمار سزارین را در جامعه کاهش می دهد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات و تلاشهای ریاست و مجموعه پزشکان و کارکنان بیمارستان کوثر ایلام، اعطای مجوز راه اندازی بخش نوزادان در این بیمارستان را به آنان تبریک گفت و خاطرنشان کرد که قطعاً راه اندازی این بخش، ارائه خدمات مطلوب و رضایت بخش به جامعه هدف را ارتقا خواهد بخشید.

 در ادامه این جلسه نیز دکتر بالاوندی معاون درمان و دکتر ناصری فر معاون بهداشتی دانشگاه در سخنانی بر اهمیت ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین در بیمارستانهای استان تاکید نمودند.

 همچنین در این جلسه دکتر صیدی مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی درمانی و دکتر کرم‌پور رئیس اداره نظارت بر درمان و اعتبار بخشی نیز در سخنانی به تشریح فواید و مزایای زایمان طبیعی پرداختند.

 گفتنی است که در ادامه این جلسه روسای بیمارستان های تابعه دانشگاه و بیمارستانهای بخش خصوصی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و علاوه بر تاکید حاضران بر ترویج زایمان طبیعی و بدون درد در بیمارستانهای سطح استان؛ آمار و اطلاعات مربوط به زایمان‌های طبیعی و سزارین‌های انجام شده در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به تفکیک شهرستان و متخصصین زنان و زایمان بررسی گردید.

اشتراک گذاری
فایل های پیوستی
ثبت امتیاز