X
تاریخ انتشار: پنجشنبه 20 تیر 1398

  یکصد و دومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه برگزار شد

امتیاز: Article Rating

یکصد و دومین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه برگزار شد

 یکصدودومین جلسه اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت با حضور سرپرست دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، روسای سازمانهای بیمه گر، روسای بیمارستان های تابعه دانشگاه و خانم لیلا خیراتی مسئول پایش مراقبت های درمانی سازمان اورژانس کشور به عنوان مهمان ویژه این جلسه برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به حاضران اظهار داشت: خدمت به مردم جایگاه ویژه‌ای در دین مبین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و ما نیز به عنوان خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت به این خدمتگزاری افتخار می کنیم.

 دکتر محمد کریمیان در ادامه رفع مشکلات و چالش‌های فراروی اجرای طرح تحول نظام سلامت در سطح استان را در گرو تلاش و دلسوزی مسئولان و کارکنان حوزه های مختلف دانشگاه عنوان کرد و گفت: این طرح توانسته نام نیکی از وزارت بهداشت را در اذهان مردم در سراسر کشور تداعی کند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی می‌توانیم به خدمتگزاری به مردم شریف استان افتخار کنیم که رضایت خاطر آنان از خدمات بهداشتی و درمانی را جلب نماییم. لذا هر تلاشی در این رابطه از سوی هر فردی در مجموعه با هر سمت و جایگاهی قابل تقدیر است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تأکید بر کاهش میزان اعزام بیماران از شهرستان‌ها به مرکز استان و از مرکز استان به سایر استان‌های کشور ابراز داشت: در حالیکه ارائه خدمات به بیماران  در همان مرکز درمانی و یا بیمارستان وجود دارد، اعزام بیماران به سایر مراکز علاوه بر به خطر انداختن سلامت بیماران، هزینه های جانبی سرسام آوری به آنان تحمیل می‌کند که به لحاظ وجدانی و اخلاقی قابل قبول نیست.

دکتر کریمیان در خاتمه سخنان خود اجرایی شدن مصوبات و تصمیم‌گیری‌ها در جلسات دانشگاه را یک اولویت عنوان کرد و یادآور شد: مصوبات، تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در جلسات مختلف دانشگاه حاصل خرد جمعی و همفکری مسئولان و دست اندرکاران است. بنابراین همه ما موظفیم ضمانت اجرائی این مصوبات را فراهم کنیم تا خدمت دهی به مردم تسهیل یابد.

 در بخش دیگری از این جلسه خانم لیلا خیراتی مسئول پایش مراقبتهای درمانی سازمان اورژانس کشور به ارائه گزارشی از وضعیت خدمات دهی در بیمارستان های تابعه دانشگاه، میزان مراجعات بیماران به مراکز درمانی و آمار اعزام بیماران از شهرستان‌ها به مرکز استان و از مرکز استان به سایر مراکز درمانی استان ها و پایتخت پرداخت.

  در ادامه نیز معاونین، مدیران ستادی، روسای سازمان‌های بیمه‌گر و روسای بیمارستان‌های تابعه دانشگاه به ارائه گزارشی از وضعیت خدمات دهی در حوزه مربوطه پرداختند و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در رابطه با موضوعات بیان شده در جلسه مطرح نمودند.

اشتراک گذاری
فایل های پیوستی
ثبت امتیاز