X
تاریخ انتشار: جمعه 21 دی 1397

  دکتر قباد آبانگاه معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام طی پیامی ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت

امتیاز: Article Rating
‍ دکتر قباد آبانگاه معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایلام طی پیامی ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت

اگر خورشید ایمان، گرمابخش دل پرستار باشد
اگر عاطفه پرستار از سرچشمه عاطفه زینبی جاری شود
اگر جویبار رحمت و ایثار پرستار به چشمه تقوای الهی متصل باشد
پرستاری، بالی خواهد بود برای پرواز در آسمان رضایت خدا . . .

خدمت عاشقانه

نامگذاری‌ روزهایی مانند روز پرستار قطعا برای یادآوری ارزش تلاش‌های بخشی از افراد جامعه است که به یک نام یا صفت از دیگران متمایز می‎شوند؛ و اگرنه هر روز، روز پرستار، پزشک، ماما، بهیار و... است؛ همه آنها که در قالب یک تیم و در سراسر استان عزیزمان ایران، روز و شب در حال خدمت به همشهریان هستند.

به نام خداوند زیبا و دوستدار زیبایی

سالروز ولادت بزرگ پرستار کربلا که همچون معنای اسم شریفش، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز و رهایی بخش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود را تبریک وتهنیت می گویم.بانویی که نام ویاد او یادآور شجاعت وپیام آوری است که:

سرّ نی در نینوا می ماند اگر زینب نبود

کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود

نامگذاری سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) بانوی ایثار واستقامت که" جز زیبایی در عرصه گلگون کربلا ندید" به نام" روز پرستار" در تقویم سلامت ایران اسلامی بیانگر جایگاه ارزشمند این حرفه مقدس ومقام پرستاران گرانقدر می باشد.

پرستاری هنری است آمیخته با مراقبت جسم و جان،حرفه ای بی نظیر که فقط نگاهبانی از مرز علائم حیاتی بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار. پرستاری درمان زخم های عیان است و مرهم نهادن بر زخم های پنهان بیماران.

بدون تردیدی مناسبتی شایسته تر از میلاد اسوه صبر وحمایت حضرت زینب کبری (س) بعنوان روز پرستار و قدردانی از تلاش و کوشش وتکریم شما عزیزان نمی توان یافت.

اینجانب با تبریک روز پرستار وارج نهادن به خدمات جامعه پرستاری اعم از استادان،مربیان، پرستاران ودانشجویان رشته پرستاری ،از خداوند سبحان دوام توفیقات یکایک شما عزیزان را آرزو می نمایم .

امیداست در تمام شئون کار و زندگی خاصه درتحقق اهداف" پرستاری جامعه نگر،سلامت همگانی و رضایت مردم" موفق و مؤید باشید.

 
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز