X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 17 مهر 1397
جلسه کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  جلسه کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

با حضور رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران ستادی، کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام به میزبانی مرکز فوریت‌های پزشکی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های بی‌شائبه مسئولان استانی و دانشگاه در راستای ارائه خدمات به زائران در سالهای گذشته اظهار کرد: آغاز خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به زائران از بیست و پنجم مهرماه آغاز و تا پایان عزیمت زائران و خروج آنان از استان تداوم می یابد.

دکتر کریم همتی افزود: خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به عنوان یک تکلیف شرعی، انسانی و سازمانی است و باور مجموعه دانشگاه بر این اصل استوار است که شایسته‌ترین خدمات را به زائران اباعبدالله الحسین(ع) تقدیم نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای آتی قطعاً به منظور بررسی وضعیت زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات در امر خدمات رسانی به زائران، بازدیدهای میدانی انجام می گیرد. ضمن اینکه مسئولان کشوری از جمله وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در ایام تردد زائران به همین منظور از استان ایلام بازدید خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تجارب سالهای گذشته دانشگاه در ایام اربعین یکی از ظرفیت‌های مطلوب فراروی ما محسوب می گردد، ابراز کرد: ان شاء الله امسال نیز به یاری خداوند و با تلاش و اهتمام مسئولان و دست اندرکاران بهترین خدمات را به زائران ارائه خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جلسه اخیر در وزارت بهداشت اشاره نمود و گفت: در این خواستار توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت و در راس آنان دکتر هاشمی وزیر بهداشت به استان ایلام و ارتقاء زیرساخت های امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و درمان شدم.

دکتر همتی در خاتمه سخنان خود همدلی و همراهی تمامی مسئولان و کارکنان دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات شایسته و درخور شأن و منزلت زائران اباعبدالله الحسین(ع) را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد که در این راستا همه باید نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

در ادامه این جلسه دکتر رضا ولی زاده معاون آموزشی دانشگاه نیز استفاده از دانشجویان ترم های پایانی رشته پزشکی، پرستاری و بهداشت را در جهت کمک به کادر بهداشتی درمانی در ایام تردد زائران را یکی از اولویت‌های دانشگاه عنوان کرد.

دکتر ایرج پاکزاد معاون توسعه دانشگاه نیز ایجاد ستاد مشترک بین حوزه‌های توسعه، بهداشت، درمان و آموزش در جهت هدایت نیروی انسانی در ایام اربعین را خواستار شد و در ادامه نیز به ارائه گزارشی از وضعیت اسکان، تغذیه و امکانات رفاهی نیروهای درگیر در ایام تردد زائران در اربعین حسینی پرداخت.


دکتر راضی ناصری فر معاون بهداشتی دانشگاه نیز در ادامه این جلسه ارائه خدمات گسترده بهداشتی به زائران از ابتدای ورود به استان و در راه بازگشت از کشور عراق و خروج از استان ایلام را رسالتی بزرگ در حوزه خود عنوان کرد و خواستار تعامل و همکاری همه جانبه سایر معاونتهای دانشگاه با معاونت بهداشتی در جهت ارائه خدمات بهتر به زائران شد.

دکتر قباد آبانگاه معاون درمان دانشگاه نیز افتتاح اورژانس جدید بیمارستان شهید مصطفی خمینی و اتاق عمل شماره 2 بیمارستان امام خمینی ایلام(ره) را گامی مثبت در راستای آمادگی هرچه بیشتر برای ارائه خدمات درمانی به زائران عنوان کرد.

دکتر کلوندی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز از آمادگی حوزه خود از جمله مراکز تحقیقات میکروب شناسی و زیست فناوری برای ارائه خدمات تخصصی در این حوزه به زائران خبر داد و به تشریح قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این مراکز و چگونگی ارائه خدمات در آنان پرداخت.

دکتر مهتاب شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت داروی استان و ذخیره دارویی در ایام تردد زائران اربعین حسینی، ایجاد پایگاه سلامت با همکاری انجمن داروسازان و مرکز بهداشت شهرستان ایلام در ورودی شهر را یکی از اقدامات شایسته در جهت مشارکت در خدمت‌رسانی به زائران عنوان کرد.

در بخش دیگری از این جلسه نیز دکتر صیدنور علیمرادی رئیس فوریت‌های پزشکی استان ضمن ارائه گزارشی از میزان امکانات، تجهیزات و زیرساخت های استان برای استقبال از زائران بیان کرد که امسال بالغ بر ۱۵۰ آمبولانس سبک،10 اتوبوس آمبولانس، 5 فروند بالگرد و 3 بیمارستان صحرایی به خدمت گرفته می شود.

همچنین دکتر احسان نظری مدیر حراست دانشگاه نیز بر همدلی و تعامل تمامی حوزه ها در جهت ارائه خدمات مطلوب و مورد رضایت زائرین تأکید و خاطرنشان کرد که در جهت تسهیل در تردد کارکنان خدمت رسان و خودروهای پشتیبان در ایام تردد زائران هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

در ادامه این جلسه همچنین دکتر رسول دشتی رئیس اداره بازرسی دانشگاه نیز ضمن تأکید بر خدمات رسانی مطلوب زائران، خواستار تعامل و همکاری همگانی در جهت ارائه خدمات شد.

سرهنگ پاسدار ساسان زمانی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان نیز در ادامه از آمادگی اعضای این سازمان در جهت همراهی دانشگاه و مشارکت در خدمات رسانی در ایام تردد زائران خبر داد.

گفتنی است که در این جلسه سایر اعضای کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در رابطه با نحوه ارائه خدمات مطلوب، رفع چالش‌ها و تقویت ظرفیت های موجود پرداختند و مواردی نیز در این راستا مورد تصویب حاضران قرار گرفت
اشتراک گذاری
تصاویر
  • جلسه کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • جلسه کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • جلسه کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز