X
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مرداد 1397
موسسه خیریه بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام تشکیل شد

  موسسه خیریه بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام تشکیل شد

امتیاز: Article Rating
موسسه خیریه بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام تشکیل شد
با حضور مسئولان دانشگاه، خیرین نیکوکار و جمعی از کارکنان؛ موسسه خیریه بیمارستان تک تخصصی آیت‌الله طالقانی ایلام تشکیل شد.
به گزارش پیمان کمالوندی خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه دکتر الهام محمدیاری رئیس بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیمارستان، مشکلات و نیازهای آن؛ تشکیل این موسسه را گامی مهم در جهت رفع مشکلات و نارسایی های این بیمارستان در آینده برشمرد.
در ادامه نیز دکتر جمیل صادقی‌فر سرپرست مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران اظهار کرد: در سال ۹۵ در کشور بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان کمک های خیرین برای خدمات رسانی بیشتر در بیمارستان‌های کشور جمع‌آوری شد که این رقم در سال ۹۶ به ۱۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی افزود: این افزایش کمک‌های خیرین جای امیدواری دارد و تشکیل این گونه موسسات خیریه در سطح استان گامی بزرگ در جهت سوق دادن کمکهای مالی خیرین و مردم به حوزه بهداشت و درمان است.
وی خاطرنشان کرد: پس از تشکیل موسسات خیریه و مجامع سلامت در استان، نیازمندی های حوزه بهداشت و درمان در اختیار خیرین نیکوکار قرار خواهد گرفت تا با استفاده از توان این عزیزان در جهت رفع نیازها و چالش‌ها گام‌های مهمی برداریم.
در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به بیان آیات، احادیث و روایاتی در دین اسلام در رابطه با کمک به همنوعان و تقویت نوع‌دوستی در جامعه پرداخت و ادامه داد: اعتمادسازی در بین مردم در راستای تحقق اهداف و طی شدن مسیر صحیح کمک‌ها برای رسیدن به دست جامعه هدف از مهمترین مولفه‌هایی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآورشد: ظرفیت و توان خیرین را باید در ابتدا در شهرستان‌ها و سپس در مرکز استان به کار گرفت چراکه نیازهای محیطی به عنوان یک اولویت در حال حاضر خود نمایی می‌نمایند.
در ادامه نیز دکتر محمدرضا صیدی مدیر درمان دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران و تقدیر از بانیان این موسسه خیریه ابراز داشت: نیازهای ما در حوزه سلامت به حدی است که اعتبارات دولتی جوابگوی آنان نیست بنابراین استفاده از توان خیرین شایسته‌ترین اقدامی است که می‌توان از آن برای رفع مشکلات کمک گرفت.
وی بیان کرد: موسسات خیریه بر اساس فعالیت‌های غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی شکل گرفته‌اند که فارغ از این دیدگاه‌ها توانسته اند در اذهان جامعه عملکردی شایسته را به نمایش بگذارند.
وحید ملکشاهی نژاد رئیس خانه مشارکت‌های بهداشت و درمان دانشگاه در ادامه این جلسه عنوان کرد: هر وقت مردم و خیرین در هر اقدام و فعالیتی پیش‌قدم شده اند، بهترین عملکرد نتیجه این مشارکت بوده است.
وی افزود: وزارت بهداشت بالغ بر ۲۵درصد مسئولیت حفظ سلامت جامعه را برعهده دارد درحالی که ۷۵ درصد دیگر برعهده سایر وزارتخانه‌ها؟ ارگان‌ها، نهادها، مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌باشد.
گفتنی است در ادامه این جلسه با آراء حاضران، خانم دکتر جلیلیان، علی جمشیدی، آقای محمدیاری، خانم امیدیان و آقای جواد حیدری به عنوان اعضای اصلی و آقایان نورالدین حیدری و حامد قربانی به عنوان اعضای علی البدل و همچنین آقای تباشیر بازرس اصلی و آقای جوکار بازرس علی البدل به عنوان هیئت مدیره موسسه خیریه بیمارستان آیت‌الله طالقانی ایلام انتخاب شدند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • موسسه خیریه بیمارستان آیت الله طالقانی ایلام تشکیل شد
ثبت امتیاز