X
تاریخ انتشار: شنبه 06 مرداد 1397
اولین کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سال 97 در دانشگاه برگزار شد

  اولین کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سال 97 در دانشگاه برگزار شد

امتیاز: Article Rating

اولین کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سال 97 در دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاون درمان، مدیر درمان، روسای بیمارستان ها و متخصصین زنان و زایمان سراسر استان در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این کمیته رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به مسئولان و متخصصین اظهار کرد: حفظ جان و سلامت مادران باردار و نوزادان اصلی‌ترین و محوری ترین مولفه در خدمات دهی به این قشر محسوب می گردد.

دکتر کریم همتی ادامه داد: مزایای بی شمار زایمان طبیعی مادران باردار به لحاظ علمی نشانگر این است که این قشر در جهت سلامت خود و نوزاد به زایمان طبیعی روی آورند.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ زایمان طبیعی در سطح جامعه یکی از اولویت های ما در دانشگاه است که قطعاً بر روی سلامت مادر و نوزاد تاثیر خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان این مطلب که باید مادران باردار جامعه را به سوی زایمان طبیعی سوق دهیم، خاطرنشان کرد: رایگان بودن زایمان طبیعی در مقایسه با سزارین، عامل و مولفه ای مناسب است و همکاران ما در سطح استان با استفاده از توان و تجربه خود، در راستای نهادینه کردن زایمان طبیعی در استان کوشا باشند.

دکتر همتی یادآور شد: استفاده از امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و درمان حق مردم است و رسالت ما به عنوان خدمتگزاران آنان در جهت تسهیل این خدمات می باشد.

در ادامه این کمیته نیز دکتر قباد آبانگاه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از تلاش همکاران خود در حوزه درمان ابراز داشت: همکاران ما تمام تلاش خود را در جهت ترویج زایمان طبیعی در جامعه و افزایش آگاهی مردم از مزایای آن نسبت به سزارین به کار گیرند.

وی افزود: اگرچه مزایای زایمان طبیعی بر کسی پوشیده نیست اما فرهنگ سازی و ترویج آن در سطح جامعه، تلاش همه جانبه همکاران را می‌طلبد.

در ادامه این کمیته دکتر محمدرضا صیدی مدیر درمان دانشگاه نیز تشویق و ترغیب همکاران حوزه درمان در راستای ترویج زایمان طبیعی را یکی از اقدامات و اهداف معاونت درمان در این راستا برشمرد.

در ادامه نیز روسای بیمارستانها و متخصصین زنان و زایمان سطح استان به بیان دیدگاهها، نقطه‌نظرات، چالش‌ها و مشکلات فراروی حوزه کاری خود پرداختند.

گفتنی است که این کمیته با دستور کار بررسی وضعیت آمار سزارین های استان به تفکیک پزشک و بیمارستان های استان و برنامه ریزی در جهت برگزاری جشنواره و همایش زایمان طبیعی برگزار شد.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • اولین کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در سال 97 در دانشگاه برگزار شد
ثبت امتیاز