X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 19 تیر 1397
هشتاد و نهمین جلسه طرح تحول سلامت در دانشگاه برگزار شد

  هشتاد و نهمین جلسه طرح تحول سلامت در دانشگاه برگزار شد

امتیاز: Article Rating
هشتاد و نهمین جلسه ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، روسای سازمان های بیمه گر و روسای بیمارستانهای مرکز استان در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.
به گزارش پیمان کمالوندی خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضران و تقدیر از خدمات آنان در راستای اجرای برنامه ها و اهداف طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: شایسته‌ترین خدمات بهداشتی درمانی در قالب طرح تحول نظام سلامت به مردم شریف استان ارائه شده است.
دکتر کریم همتی ادامه داد: اگر چه در حال حاضر به واسطه تحریم ها و فشارهای اقتصادی به کشور، در سخت‌ترین شرایط کمبود اعتبار قرار گرفته ایم اما مجموعه دانشگاه با روحیه خدمتگزاری در راه تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت در استان تلاش می‌کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای پیشگیری از تاثیرگذاری ‌نارسایی‌ها و کمبودها در حوزه بهداشت و درمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از اسراف و مصرف بهینه از امکانات و تجهیزات، بهترین ابزار برای پیشبرد اهداف طرح تحول نظام سلامت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه گزارش های هفتگی و ماهانه از کمبودها و نارسایی ها در حوزه بهداشت و درمان سراسر کشور توسط وزیر محترم بهداشت بررسی می‌گردد، خاطرنشان کرد: جناب آقای دکتر هاشمی، مدبرانه و با تصمیم‌گیری‌های شایسته در این شرایط سخت اعتباری توانسته است نام نیکی از وزارت بهداشت را در اذهان مردم جامعه ایجاد نماید که قابل تقدیر است.
وی تصریح کرد: شرایط فعلی و کمبودهای اعتباری نباید بر روی خدمات رسانی مطلوب به مردم تاثیر منفی بگذارد بلکه با بهینه سازی خدمات سعی کنیم رضایتمندی هرچه بیشتر آنان را کسب نماییم.
دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود خدمات دهی مناسب و طبق قوانین و مقررات در بیمارستان ها را از اولویت‌های دانشگاه برشمرد و گفت: در بیمارستانها به بهانه کمبود و محدودیت‌ها و سقف بندی پرداخت‌های بیمه‌ای موجبات نگرانی مردم و بیماران را فراهم نگردد زیرا در غیر این صورت با این تخطی برخورد خواهیم کرد.
وی حضور زودهنگام و به موقع پزشکان و متخصصان در مراکز درمانی برای ارائه خدمت به مردم را یک الزام قانونی دانست و بیان کرد: در برخی از بازدیدها و اخبار واصله، گلایه مندی‌هایی از سوی مردم در این راستا مشهود بود لذا در تلاشیم این امر را در جهت رضایتمندی بیشتر بیماران و ارباب رجوع در جهت صحیح هدایت کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه سخنان خود یادآور شد: همه ما به عنوان خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت با وجدان کاری و خدمات‌دهی شایسته و اخلاق‌مداری در جهت آرامش و اطمینان خاطر مردم از کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی گام برداریم.
در ادامه این جلسه نیز دکتر ناصری فر معاون بهداشتی، دکتر ولی زاده معاون آموزشی، دکتر پاکزاد معاون توسعه، دکتر آبانگاه معاون درمان، دکتر شاهماری معاون غذا و دارو، دکتر کلوندی معاون تحقیقات و فناوری، مدیران ستادی، روسای سازمان‌های بیمه‌گر، روسای بیمارستان ها و دیگر اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت به بیان دیدگاهها، نقطه نظرات و راهکارهای خود در زمینه ارتقاء سطح خدمات و رضایتمندی هرچه بیشتر مردم از خدمات دانشگاه پرداختند و مواردی در این رابطه مورد تصویب حاضران قرار گرفت.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • هشتاد و نهمین جلسه طرح تحول سلامت در دانشگاه برگزار شد
ثبت امتیاز