X
تاریخ انتشار: دوشنبه 09 بهمن 1396
احترام به جایگاه پرستار، احترام به انسانیت است

  احترام به جایگاه پرستار، احترام به انسانیت است

امتیاز: Article Rating
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: احترام به جایگاه پرستار، احترام به انسانیت و نوع دوستی است.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر محمد نوذری در آیین تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار کرد: واژه پرستار، واژه ای مقدس و ارزشمند است که الگو و اسوه آن حضرت زینب(س) است.

وی ادامه داد: حضرت زینب(س) قیام و اندیشه نهضت کربلا را به آیندگان منتقل نمود و امروز این نهضت جهانی شده و هر روز بر شور آن افزوده می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه یزید ملعون فقط چند صفحه از تاریخ را به خود اختصاص داده گفت: در مقابل آن امام حسین علیه السلام و یارانش تاریخ را ساختند و حضرت زینب(س) نیز پیام آور این نهضت بود.

دکتر نوذری ادامه داد: گرامیداشت روز پرستار و نامگذاری این مناسبت در سالروز ولادت حضرت زینب(س)، بالاترین افتخار برای پرستار است چرا که صبر و بردباری را از این بزرگوار به ارث برده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه تاریخ علم پزشکی هزاران سال است که پابرجاست، خاطرنشان کرد: پرستار نیز همراه با این علم همواره در راه حفظ سلامت مردم در تلاش بوده است.

وی با بیان اینکه پرستار وظیفه ای سازمانی و انسانی دارد، بیان کرد: این قشر همواره با درد و رنجوری بیماران مواجه بوده و در راه حفظ سلامت و اهداء آرامش به آنان از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

دکتر نوذری با اشاره به اینکه پرستار با عشق و وجدان کاری به مردم و جامعه خدمت می‌کنند،یادآور شد: هیچ چیزی مقدستر و بالاتر از این نیست که انسان به همنوع خود خدمت کند لذا پرستاران مصداق این چنین خدمت مقدسی هستند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • احترام به جایگاه پرستار، احترام به انسانیت است
ثبت امتیاز